فوم رول کارتریج تونر پرینتر لیزری چیست ؟

غلتک شارژ اولیه کارتریج، که با نام فوم رول کارتریج پرینتر های لیزری نیز شناخته می شود، یک قطعه استوانه ای شکل، متشکل از هسته ای فلزی با روکشی از جنس پلاستیک رسانا است. وظیفه این بخش از کارتریج ها از بین بردن پتانسیل باقی مانده در درام به منظور توزیع صحیح تونر در سطح آن و در زمان چاپ است. در واقع این قطعه، با هر بار چرخیدن روی درام، تصاویر به جا مانده از بخش قبلی را پاک می کند، تا روند چاپ به طور صحیح انجام شود.

با ما همراه باشید تا بیشتر با فوم رول کارتریج لیزری آشنا شوید. ضمناً چنانچه قصد خرید این قطعه را دارید می‌توانید با استفاده از شماره ها و فرم درج شده در صفحه تماس با ما، با کارمندان بخش فروش در ارتباط باشید. همچنین برای خرید کارتریج می‌توانید به صفحه فروش کارتریج مراجعه کنید.

فوم رول کارتریج به چه منظور طراحی شده؟

فوم رول لیزری یا غلتک شارژ اولیه، که به طور گسترده ای در انواع ماشین های چاپ لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرد، روشی جدید برای تعدیل انرژی الکتریکی در زمان چاپ است. این روش که تولید اوزن را تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهد، مزایای زیادی برای محیط زیست دارد. این روش به منظور جایگزینی روش های قدیمی تر به وجود آمده است.

ساختار غلتک شارژ اولیه یا فوم رول

فوم رول کارتریج یک هسته استیل دارد، که با لایه ای از جنس عایق پوشیده شده است. این لایه نیز خود به وسیله ماده ای شبیه به فوم حفاظت می شود. اجزای تشکیل دهنده فوم رول ها به طور معمول به شرح زیر هستند:

  • هسته یا شفت داخلی
  • ماده عایق
  • روکش فوم مانند

هسته یا شفت داخلی فوم رول کارتریج

این جز از اجزای تشکیل دهنده غلتک شارژ اولیه فوم رل کارتریج لیزری از جنس فولاد ساخته شده است. وظیفه اصلی این بخش غلتک شارژ اولیه اتصال به بخش شارژ و دریافت ولتاژ الکتریکی است.

ماده عایق

همانطور که از نام ماده عایق می‌توان حدس زد، این جز از اجازی فوم رول کارتریج لیزری توانایی انتقال بار الکتریکی را نداشته و به عنوان پوششی میان لایه رویی و هسته فولادی عمل می‌کند.

روکش فوم مانند

در واقع جنس این جز از فوم نبوده و فقط ظاهری شبیه فوم دارد. ساختار این ماده شبیه فوم به گونه ای است که در زمان شارژ شدن شفت فولادی به وسیله انرژی القایی باردار شده و بار الکتریکی باقی مانده بر روی درام از عمل چاپ قبلی (مرحله قبل چاپ) را خنثی می‌کند.

چه زمانی لازم است PCR لیزری را تعویض کنیم؟

همانطور که می‌دانید، هر یک از اجزای تشکیل دهنده کارتریج ها عمر خاصی داشته و پس از مدتی مستهلک می‌شوند. گرچه فوم رول عمر بسیار زیادی دارد، با این وجود ممکن است این قطعه از کارتریج نیز به دلایل خاصی دچار فرسایش و تخریب شود. از آنجا که PCR در مجاورت مستقیم و تماس بدون واسته با درام است، این فرسایش و تخریب می‌تواند برای درام نیز مشکل ایجاد کند. از همین رو، هر زمان که فوم رول کارتریج دچار آسیب ظاهری گردد باید به سرعت آن را تعویض کنید، این رفع نقص می‌تواند به واسطه تشخیص اولیه، ناشی از پایین آمدن کیفیت چاپ انجام شود.