راهنمای خرید کارتریج لیزری – کارتریج تونر مناسب پرینتر شما کدام است

انواع مختلفی از کارتریج ها در بازا موجود است و بدون استفاده از یک راهنمای خرید کارتریج لیزری ممکن است ، در هنگام خرید کارتریج برای پرینتر خود دچار مشکل شوید .
از این رو بر آن شدیم که ، مطلبی جامع تهیه کنیم ، تا یکبار برای همیشه ، به این سوال پاسخ دهیم .

مرحله ی اول – شناخت انواع کارتریج

کارتریج ها به طور کلی به دو دسته ، کارتریج های لیزری و کارتریج های جوهر افشان تقسیم می شوند و همانطور که از نام آنها می توان حدس زد، کارتریج های جوهری به وسیله ی انتشار جوهر به ایجاد تصاویر و متون می پردازند . در مورد کارتریج های لیزری نیز باید بدانید ، پودر تونر موجود به لطف واکنش درام به اشعه ی لیزر ، بر روی کاغذ منتقل می شود .

اگر به دنبال راهنمایی برای خرید کارتریج لیزری رنگی و یا کارتریج لیزری مشکی هستید این مطلب برای شما مفید است .

مرحله دوم- کارتریج رنگی می خواهید یا مشکی

اگر از پرینترهای لیزری تک رنگ استفاده می کنید کار به مراتب ساده تری خواهید داشت. این پرینترها تنها از یک نوع کارتریج استفاده می کنند. کافی است ، عدد مربوط به مدل کارتریج خود را یافته و آن را جستجو کنید .

در مورد پرینترهای لیزری رنگی بحث کمی پیچیده تر است . و باید موارد دیگیری را نیز بررسی کنید.

کدام رنگ کارتریج را نیاز دارید؟

هنگام خرید کارتریج لیزری رنگی باید به نام آن توجه کرد

در مورد کارتریج های لیزری رنگی ابتدا باید بررسی کنید ، کدام یک از کارتریج ها به اتمام رسیده است .

پس از مشخص شدن رنگ کارترج مد نظر ، باید به دنبال عدد مربوط، که در مدل های اچ پی یک عدد دو یا سه رقمی به همراه حرف A است بگردید .

مرحله سوم – طرح اصلی بخرم یا طرح معمولی

کارتریج ها از نظر کیفیت تولید به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند . انواع کارتریج اورجینال ، انواع کارتریج طرح اصلی ، انواع کارتریج طرح معمولی .

اگر نمیدانید کارتریج طرح چه تفاوتی با کارتریج اصلی دارد، باید راهنمای خرید کارتریج لیزری طرح اصلی را بخوانید . با این حال به صورت خلاصه می توان گفت ، کارتریج طرح اصلی از نظر کیفیت تولید تفاوت چندانی با مدل اصلی نداشته و به دلیل تولید توسط تولید کنندگانی غیر از برند اصلی قیمت پایین تری دارند .

نتیجه گیری

چنانچه بخواهید کارتریج بخرید ، گزینه های بسیاری جلوی پای شما خواهد بود و راهنمای خرید کارتریج لیزری می تواند به شما کمک شایانی کند . گزینه هایی که از لحاظ قیمتی نیز با هم تفاوت زیادی دارند ، برای مثال مشاهده شده است ، فروشندگان ، با استفاده از عدم دانش مشتری ، کارتریج طرح معمولی را با نام کارتریج درجه یک یا A به مشتریان خود قالب می کنند و مشتری از همه جا بی خبر نمی داند چه کلاه گشادی سرش رفته است . با مقایسه ی قیمت اجناس در فروشگاه های مختلف چیزهای زیادی دستگیر شما خواهد شد .

در صورت نیاز به مشاوره ، می توانید با ما تماس بگیرید: 09125332606

برای مشاهده ی مقالات مفید بیشتر کافی است به بخش بلاگ فروشگاه اینترنتی اداریم سری بزنید.

امیدوارم مطلبی که تحت عنوان راهنمای خرید کارتریج لیزری خواندید برای شما مفید واقع شده باشد .