آموزش شارژ کارتریج 12A اچ پی

آموزش شارژ مدل 12A کارتریج پرینتر 1005 کار چندان سخت و پیچیده ای نیست . کافی است ، تجهیزات لازم برای انجام این کار را در اختیار داشته باشید و مراحا آن را بر اساس ویدیو درج شده ، به درستی طی کنید .

مراحل شارژ HP 12A

تهیه وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز برای پر کردن مجدد این مدل از کارتریج ها ، شامل دم باریک ؛ ضربه زن ، جارو برقی ، پیچ گوشتی چهار سو ، دستکش پلاستیکی ، روزنامه باطله ، تونر و در صورت نیاز قطعاتی مانند درام و مکنت است .

مرحله اول – جداسازی دو نیم کاست

ابتدا دقیقاً همانطور که در ویدیو می توانید ببینید ، باید دو نیم کاست کارتریج را از یکدیگر جدا کنید . برای انجام این عمل کافیست مدل 12A را در دست گرفته و پیچ ها موجود در سمت کناری آن را باز کنید .

مرحله دوم – تخلیه ضایعات

برای این کار قطعه ای به نام بلید را که بر روی نیم کاست ضایعات قرار دارد ، باز کرده و پودرهای ضایعات و اضافی موجود داخل آن را تخلیه می کنیم .

تخلیه ضایعات حین آموزش شارژ کارتریج 12A اچ پی

مرحله سوم – تمیز کردن درام

حال نوبت آن است که به سراغ نیم کاست درام برویم . با استفاده از یک دسمال نرم ، تمیز و مرطوب ، درام و غلتک فومی زیر آن را تمیز کرده و می گذاریم تا خشک شوند .

مرحله چهارم – تمیز کردن مگنت

در این بخش باید مگنت را از جای خود خارج کرده و مانند مرحله ی قبل آن را نیز تمیز کنیم . به این ترتیب ، تمامی تونر موجود بر روی آن کاملاً از بین می رود .

مرحله پنجم – تخلیه باقی مانده تونر و شارژ مجدد

حال وقت آن است که تونر بسیار کم باقی مانده از شارژ قبلی را از داخل نیم کاست درام تخلیه کنیم . فراموش نکنید که انواع مختلف تونر ممکن است با هم سازگاری نداشته باشند . از این رو توصیه می شود به هیچ عنوان پیش از تخلیه تونر جدید را داخل کارتریج نریزید .

مرحله ششم – بستن و جمع کردن

تمامی مراحل انجام شده را به صورت بر عکس انجام دهید و کارتریج را به حالت اولیه خود برگردانید . حال کارتریج شما شارژ شده است و می توانید جهت استفاده آن را داخل پرینتر قرار دهید .

نتیجه گیری

لازم است خاطر نشان کنم روند کلی برای تمامی مدل های این دسته که توسط برند اچ ی تولید شده اند ، تقریباً به همین شکل است .

شارژ کارتریج 12A کار چندان سختی نیست . با این حال مهارت خاص خود را لازم دارد . چنانچه قطعات و پودر تونر را لازم داشتید ، کافی است با ما تماس بگیرید . ما بهترین مواد اولیه را با قیمتی منصفانه و سود کم در اختیار شما قرار خواهیم داد . امیدوارم مطلبی که تحت عنوان آموزش شارژ کارتریج 12a در فروشگاه اینترنتی اداریم ، تهیه شده است ، مورد پسند شما واقع شود .