نصب وای فای روی پرینتر – چگونه می توان چاپگر معمولی خود را بی سیم کرد

گرچه اکثر پرینترها نسبت به ساختار و کارکرد خود، اندازه ای مناسب دارند، با این وجود اگر کمی به نصب وای فای روی پرینتر فکر کنید، خواهید فهمید که این امکان، می تواند چه نعمت بزرگی باشد. در واقع به لطف امکان اتصال به پرینتر به شکل وایرلس، این امکان برای شما فراهم می شود که پرینتر خود را در جای دیگری و دور از میز کارتان قرار دهید، تا از شلختگی محیط کار جلوگیری نمایید.

گرچه در چنین مواقعی ممکن است به خرید پرینتر وای فای فکر کنید، می توانید با خرج بسیار کمتر نیز این مشکل را رفع کنید. کافی است با ما همراه باشید.

با استفاده از سرور چاپ بیسیم می توان چاپگر معمولی خود را بی سیم کرد

1. اتصال یک سرور چاپ بی سیم

اکثر چاپگرهای جدید، حداقل یک پورت USB دارند. چنانچه پرینتر شما نیز از این قاعده مستثنی نیست، می توانید یک سرور چاپ بدون سیم به این درگاه پرینترتان وصل کنید. سرور پرینت وای فای، یک وسیله ی کوچک الکتریکی است، که استفاده از آن، جزو ساده ترین روش های نصب وای فای روی پرینتر محسوب می شود. با استفاده از این روش، دیگر مجبور نیستید، چاپگر را با کابل به کامپیوتر خود متصل کنید و می توانید در هر نقطه از منزل که حضور دارید، به لطف WIFI، اقدام به چاپ کنید.

در طی فرایند راه اندازی ، باید چاپگر را به سرور بی سیم وصل کنید و با استفاده از کابل اترنت ، آن را به روتر وصل نمایید. در همین حال ، باید نرم افزارهای مربوطه را بر روی رایانه خود نصب کنید و اتصال را پیکربندی کنید.

اشتراک گذاری پرینتر در شبکه ی بیسیم یکی از روش های ببیسیم کردن پرینتر معمولی است

2. چاپگر خود را در شبکه ای بی سیم به اشتراک بگذارید

برای این کار باید پرینتر را به یک کامپیوتر متصل کنید و به واسطه ی آن، از طریق یک شبکه ی بیسیم، چاپگر را با دیگر کاربران آن شبکه به اشتراک بگذارید. گرچه این روش کاملاً رایگان است، با این وجود اگر کامپیوتر میزبان خاموش شود، دسترسی دیگر رایانه ها نیز به پرینتر وای فای قطع می شود.

برای درک صحیح تر این متد باید مطلبی در مورد اشتراک گذاری پرینتر در شبکه مطالعه کنید.

با استفاده از آداپتور بلوتوث، می توان به طور بیسیم به پرینتر متصل شد.

3. یک آداپتور بلوتوث بخرید

یکی دیگر از روش های ممکن برای بی سیم کردن پرینتر، استفاده از دانگل های بلوتوث است. گرچه این روش مانند متد های قبلی از wifi استفاده نمی کند، با این وجود می تواند چاپگر شما را به یک پرینتر بی سیم تبدیل کند. از مزیت های این روش می توان امکان اتصال به پرینتر با گوشی های ساده ی بلوتوث دار و فاقد وای فای اشاره کنیم. ضمناً اگر میخواهید با لپ تاپ خود به پرینتر متصل شوید، کافی است بلوتوث آن را روشن کنید.

نکته ی قابل توجه آن است که، برای هر پرینتر باید از دانگل های خاصی استفاده کرد و پیش از خرید بلوتوث پرینتر، باید به بررسی موارد مربوط بپردازید.

نتیجه گیری

چنانچه قصد استفاده از پرینتر به صورت بیسیم را دارید، ولی پرینتر شما این امکان را ندارد، کافی است از متد های ذکر شده برای نصب وای فای روی پرینتر یا تبدیل چاپگر معمولی به بی سیم استفاده کنید. ضمناً اگر می خواهید در نصب پرینتر در شبکه را بیاموزید، کافی است روی نام موضوع کلیک کنید.

در مطلبی که در مورد نحوه تبدیل پرینتر معمولی به پرینتر بیسیم مطالعه کردید، از وب سایت laptopmag به عنوان منبع استفاده شده است.