کارتریج طرح اصلی چیست؟-مواردی که لازم است هنگام خرید کارتریج طرح بدانید

توی این متن ، قصد داریم به زبان ساده برای شما توضیح بدیم که کارتریج طرح اصلی چیست؟ در واقع ، وقتی به انتهای این متن برسیم شما برای خودتون به یه نیمچه استاد در زمینه ی خرید کارتریج تبدیل شدین . که دیگه بعضی از از این فروشنده های شیاد نتونن کلاه سرتون بذارن. پس بهتر با بنده ، یعنی فرهاد غلامی همراه باشید .

کارتریج چیست ؟

خوب ، قبل از هر چیزی باید بدونیم کارتریج اصلاً چی هست ؟ کارتریج در واقع به هر وسیله ای که یه چیزیو توی خودش ذخیره کنه تا توی وقت لازم اونو استفاده کنه گفته میشه. ما معنی واژه ی کارتریج به فارسی میشه پوکه ولی از اونجایی که ما سعی داریم دانش شمارو در زمینه ی پرینتر ها زیاد تر کنیم ، مشخص هست که داریم راجع به تونر کارتریج حرف میزنیم .

تونر کارتریج مخزنیه که پودر جوهری ، یا همون تونر مشکی یا رنگی رو توی خودش حمل می کنه تا زمان چاپ با پرینتر های لیزری رنگی یا سیاه و سفید متن های مورد نظر شما رو روی کاغذ به وجود بیاره.

کارتریج طرح اصلی چیست؟

خوب حالا که فهمیدیم کارتریج چیه ، میخوایم ببینیم کارتریج طرح چیه و فرقش با کارتریج اصلی چیه ؟

کارتریج اچ پی 26a hp

کارتریج اصلی

کارتریج اصلی یا اورجینال که از اسمش مشخصه . اصلاً اسمش داره داد میزنه که منو تولید کننده ی اصلی پرینتر شما ساخته و بیشترین هماهنگی رو با پرینتر شما دارم . ولی… نکته اینجاس که اون کمپانیه مادر مرده ای که پرینترو ساخته و با یه سود بسیار کم به شما فروخته ، برا خودش برنامه ریزی کرده که جیب شمارو به وسیله فروختن کارتریج بهتون خالی کنه . پس اونقدرها هم نباید به کارتریج های اورجینال اعتماد کرد .

کارتریج طرح

کارتریج های طرح خودشون به چندین و چند دسته تقسیم میشن که قصد من معرفی بهترین هاشون به شما و روش شناسایی اونها است .

پس اول بهتون توضیح میدم که اصلاً کارتریج طرح چیست؟ ببینید همونطور که گفتم ، کمپانی های ساخت پرینتر ، با استفاده نیاز مردم به چاپ اومدن و پرینتر های لیزری رو با شعار افزایش کیفیت و دقت و کاهش هزنیه ساختن .

بعد از یه مدتی دیدن ای بابا ، اینطوری که داره کلاه سر خودمون میره ، پس اومدن توی مدل های جدیدشون ، تونر ها و مخازن حمل کننده ی اونها رو گرونتر کردن که ضررشون زیاد نشه . درست در همین زمان بود که برادران عزیز چینیمون تصمیم گرفتن بیان همون کالارو با همون جزئیات و کیفیت بالا تر تولید کنن تا مردم ترغیب بشن به خریدنشون . جا داره همینجا بهشون یه خسته نباشیدم بگم چون تو این کار موفق شدن و چیزی که ساختن حتی از جنس اصل هم بهتر از آب در اومد.

کارتریج طرح اصلی چیست؟

کارتریج های طرح اصلی از لحاظ ظاهری کاملاً مشابه نسخه اورجینال هستند . تفاوت این نوع کارتریج ها در مواد استفاده شده توی اونهاست . یادتونه که گفتم برای کمپانی های تولید پرینتر ، منفعت اونجاس که شما برید کارتریج بخرید . پس طبیعیه کارتریج هاشون رو طوری تولید کنن که بعد چند با شارژ خراب بشن.

یه مثال ساده از این قضیه درام هست . دارم توی کارتریج های اورجینال با لایه ی بسیار بسیار باریکی از ماده ی حساس به اشعه لیزری پوشیده شده و بعد از چندبار شارز خراب میشه . این درحالیست که کارتریج های طرح درام های بسیار با کیفیتی دارن. از این رو علاوه بر قیمت بسیار کمتر ، تعداد دفعات بیشتری شارژ میشن و این یعنی کاهش هزینه ی کلی .

کارتریج اچ پی 304A قرمز

کارتریج طرح معمولی چیست؟

کارتریج طرح معمولی هم مثل کارتریج های طرح اصلی هستن ولی برای کاهش دوچندان قیمت ، کیفیتشون هم کمتر شده . این یعنی شما چیزی کمتر از نصف قیمت یه کارتریج طرح اصلی رو میدین و یه کارتریج طرح معمولی می خرید که به پیروی از این کاهش قیمت کیفیتش هم کمتر میشه ، چون چیزیکه واضحه اینه مه چینی ها هم بنگاه خیریه که ندارن ، اونام کار می کنن که پول دربیارن .

نحوه تشخیص کارتریج طرح اصلی چیست؟

بیشتر کارتریج های طرح ، ظاهری مثل کارتریج های اورجینال دارن ، یعنی سعی شده در بسته بندی و طراحی مشابه نوع اصلی باشن ولی خوب تولید کننده هایی هم وجود دارن که لیبل ها و آرم و علائم مربوط به خودشونو تولید می کنن و روی اون ها میچسبونن .

نکته ی قابل توجه در مورد این مساله اینه که بعضی از فروشگاه ها میان از مراکز نا معتبر ، یا به اصطلاح معتبر ولی در واقع کلاهبردار که من به دلیل جلوگیری از ایجاد مشکل اینجا اسمشونو نمیبرم ، کارتریج های بازیافتی میخرن و اونو به جا کاتریج نو به شما میفروشن پس بهتره توی این امر دقت کنید و حداقل از فروشگاهایی خرید کنید که یه تضمینی این وسط به شما بدن .

مثلاً ما در فروشگاه اینترنتی اداریم تضمین می کنیم که اگر کارتریجی که به دست شما رسید تا زمان اتمام تونرش ، دچارافت کیفیت بشه ، یا براش مشکل مکانیکی ای پیش بیاد که حاصل ضربه یا استفاده ی اشتباه نباشه ، تو پرینتر های طرح معمولی ، اونو براتون تعویض می کنیم و توی پرینتر های طرح اصلی از اونجایی که چنین رخدادی تقریباض بعید هست اونو براتون تعمیرش می کنیم . شاید بپرسید چرا ؟ این شرایطیه که ما با تامین کننده های کالا از چین قرار کردیم .

ضمناً اگر میخواهید راجع به قطعات تشکیل دهنده ی کارتریج اطلاعات کسب کنید ، کافیه روی لینک معرفی قطعات تونر کارتریج کلیک کنید .

همچنین اگر قصد سفارش یا کسب اطلاعات در مورد شارژ کردن کارتریج در محل رو دارید ، می تونید از بخش تعمیرات قدمتونو روی چشم ما بگذارید .